Víkendové setkání Moskvičů - Šternberk 2024

obrazek

Pro letošní víkendové setkání Moskvičů na Moravě bylo zvoleno zcela nové místo. Zamířili jsme do Olomouckého kraje, přesněji do města Šternberk, kde jsme našli útulný autokemp Šternberk. Majitelé autokempu nám vyšli vstříc, skvělá domluva, slovo dalo slovo a na konci května jsme se zde všichni sešli.

Ve čtvrtek 23.května to vypuklo. Jako první do kempu dorazil Svaťa s Otou. Po poledni jsme přijeli my pořadatelé a postupně během odpoledne přijížděli další a další účastníci. V podvečer jsme se usadili v malé hospůdce na okraji kempu. Dlouho jsme se neviděli a tak bylo o čem si povídat. Ještě ten večer jsme v kempu napočítali 14 posádek. V pátek ráno bylo zataženo a nevypadalo to vůbec dobře. Okolo deváté začalo lehce pršet a o hodinu později už lilo jako z konve. Před polednem byla na programu společná vyjížďka. Déšť ne déšť, v 11:20 se naše kolona vozů rozjela směr Úsov. Kousek za Uničovem déšť pomalu ustával. Po příjezdu do Úsova jsme zaparkovali auta na parkovišti kousek od zámku a přesunuli se na oběd do zdejší Zámecké restaurace. Během oběda se obloha částečně vyjasnila a vykouklo i sluníčko. Po obědě jsme se vydali pěšky na zámek. V prostorách Úsovského zámku se nachází Lovecko – lesnické muzeum, jehož prohlídku jsme měli domluvenou. Po skončení prohlídky jsme se vrátili k našim autům na parkoviště a úderem třetí hodiny se vydali na cestu zpět do autokempu. Během odpoledne přijížděli další účastníci, následoval pokec s přáteli až do nočních hodin.

obrazek

V noci z pátku na sobotu se nad kempem přehnala silnější dešťová přeháňka, ale ráno už bylo hezky, polojasno a teplo. Většina účastníků se po ránu vrhla na očistu svých vozů a pak je převezla od chatek na předem určenou louku, kde je Jára ustavoval na výstavu do dvou řad. V letošním roce se soutěžilo o nejhezčího Moskviče 412 a tak měli čtyřistadvanáctky vyhrazenou na parkování svou louku. Probíhala volná zábava a pokec s přáteli. V 11:45 Jára zavelel k odjezdu. První krátká část vyjížďky směřovala na domluvený oběd do restaurace Věžka ve Šternberku. Musíme pochválit kuchaře, ale i ostatní personál restaurace za velmi rychlou obsluhu. Zvládli to v rekordním čase, klobouk dolů. Ve čtvrt na dvě se naše kolona pod vedením Svati a jeho 407 rozjela na druhou část vyjížďky do Olomouce. Zde jsme navštívili Veteran Arena muzeum. Byly tam k vidění opravdové skvosty, které brázdily naše silnice v třicátých letech. Po prohlídce se naše kolona rozjela zpět do kempu. Po krátkém odpočinku následovalo vyhlášení výsledků. Cenu zasloužilé Moskvičářky si převzala Eva Jenčková, cenu zasloužilého Moskvičáře získal také Jan Hricov a Petr Vařejka. Dále se vyhlašovala cena za nejhezčího Moskviče 412. Tu získala červená 412 Aleše Telváka, na druhém místě se umístil pan Martin Laun a třetí byl Banán od Romana Žáka. Na řadu přišla členská schůze. Po schůzi začala volná zábava, část účastníků odjela k domovům, druhá část se bavila do večerních hodin.

obrazek

V neděli ráno nás přivítalo krásné slunečné a teplé počasí. V chatkách probíhalo poslední balení věcí a ukládání do aut, vzájemné loučení a odjezdy ke svým domovům do různých koutů naši republiky, ale i do zahraničí. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří se zúčastnili našeho setkání. Dále bychom chtěli poděkovat za pomoc při organizaci a to jmenovitě Dušanovi s Markétkou, Svaťovi s Otou, Zdislavovi a dalším, bez kterých bychom to sami nezvládli. Děkujeme.

Vítězové jednotlivých soutěží:

Nejhezčí Moskvič 412 - Aleš Telvák
Zasloužilý Moskvičáři - Eva Jenčková, Jan Hricov, Petr Vařejka

Fotky z akce zde
autory fotek jsou Dana a Aleš


© 2010 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz