Víkendové setkání Moskvičů - Vrbno pod Pradědem 2023

obrazek

Na letošní moravské víkendové setkání moskvičů jsme zvolili již pro nás známé místo uprostřed jesenických lesů. Útulný autokemp Dolina ve Vrbně pod Pradědem je jedním z těch pravých míst pro naše setkání.

Prvním účastníkem byl Svaťa, který dorazil do kempu už ve středu, chvíli po něm přijel se svým kombíkem Jára z Vysočiny. V podvečer je ještě doplnila jedna čtyřistasedmička z Kolína. Ve čtvrtek okolo poledne jsme dorazili i my. Ve čtvrtek bylo počasí ještě krásné, slunečné, ale na pátek a sobotu už hlásili dešťové přeháňky. Během čtvrtečního odpoledne přijelo do kempu dalších pět aut. Svaťa v podvečer založil oheň, u kterého jsme se všichni sešli a povídali si do pozdních nočních hodin. V pátek ráno se už na obloze honily mraky. Během dopoledne přijížděli další účastníci. Chvíli po obědě nás čekala první společná vyjížďka. Jeli jsme do Poštovní štoly poblíž Zlatých hor. Tam nás průvodci vybavili bezpečnostní přilbou a svítilnou a vydali se s námi do podzemí. Zde proběhla exkurze i s odborným výkladem, která trvala více než hodinu. Po této prohlídce jsme na přání některých účastníků této vyjížďky jako bonus navštívili nedaleký poutní kostel Panny Marie Pomocné. Po prohlídce kostela a jeho přilehlých prostor jsme se vydali společně zpět do kempu. Až do večera přijížděli další účastníci tohoto setkání. Večer jsme strávili společným povídáním u chatek, v zázemí kuchyňky kempu nebo opět u ohniště.

obrazek

V sobotu ráno se počasí trochu umoudřilo. Před devátou hodinou jsme začali stavět auta na louku do dvou řad. Během dopoledne přijížděli další účastníci a tak jsme museli vytvořit další řadu. Úderem jedenácté hodiny jsme se začali chystat k hromadnému odjezdu z kempu do Města Albrechtice, kde jsme měli domluvený oběd. Naše kolona čítající čtyřicet dva aut dorazila do Města Albrechtice, kde jsme zaparkovali naše vozy na náměstí ČSA. Zde jsme nechali odpočívat naše vozy a přesunuli se pěšky k místní základní škole, kde jsme měli domluvený oběd. Pro mnoho z nás to bylo malé připomenutí doby minulé, kdy jsme ještě chodili do školy a také se v ní stravovali. Ve školní jídelně nás již očekávaly paní kuchařky s dobrým obědem. Po obědě jsme se opět vrátili za našimi vozy na náměstí, kde se k nám přidal další Moskvič a pár starších Škodovek. V jednu hodinu se naše kolona opět rozjela, a to směrem k zámku Linhartovy. Zde jsme zanechali vozy v zámeckém parku a odebrali se na prohlídku zámku, kterou pán kastelán vedl velmi vtipně a poutavě. Po prohlídce jsme se společně vydali na jízdu zpět do kempu. Během sobotních spanilých jízd nás místní lidé zdravili, mávali a fandili nám. Po příjezdu do kempu bylo na programu vyhlašování výsledků srazu.

obrazek

Tento rok se soutěžilo o nejhezčí Moskvič 408. Jelikož nakonec přijel jediný, nemusel o pohár bojovat s konkurencí. Pohár za nejhezčí 408 si odvezl Ondřej Pešek. Další cenu za nejzachovalejší Moskvič 407 v původním stavu si odvezl pan Marinov. Poslední cenu za nejzajímavější vůz tohoto srazu si odvezl Miloš Polívka za jeho Moskvič Svjatogor. Na řadu přišlo předávání pohárů pro zasloužilé Moskvičáře. Těmi byli oceněni Slavomír Lisa, manželé Telvákovi a zesnulý Miloš Polívka starší. Úplně poslední cenu dostal Svatopluk Matyšek jako poděkování za pomoc při pořádání tohoto srazu. Zařídil v místě konání srazu a okolí vše potřebné a za to mu patří velké díky. Na řadu přišla sladká tečka v podobě dortu a během ní začala členská schůze. Tuto schůzi předčasně ukončil déšť, který nás donutil se schovat. Část účastníků odjížděla ještě v podvečer domů, ostatní se bavili až do noci. V neděli ráno nás přivítalo chladné počasí, ale bez deště. V chatkách probíhalo poslední balení věcí do aut, pak vzájemné loučení a odjezdy k domovům do různých koutů republiky. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří dorazili na naše setkání tím i za reprezentaci značky Moskvič, dále pak za pomoc při organizaci Svaťovi, Ireně, Dušanovi s Markétkou a Honzovi s Jolanou, bez nich bychom to sami nezvládli.

Vítězové jednotlivých soutěží:

Nejhezčí Moskvič 408 - Ondřej Pešek
Zasloužilý Moskvičáři - Slavomír Lisa, manželé Telvákovi, Miloš Polívka starší

Fotky z akce zde
autory fotek jsou Aleš, Láďa, Dana a pan Lukáš


© 2010 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz