Víkendové setkání Moskvičů - Vrbno pod Pradědem 2019

obrazek

Máme zde opět jaro a s tím spojené tradiční víkendové setkání Moskvičů na Moravě. Tentokrát už 12 té v pořadí. Původně jsme měli v plánu uspořádat tuto akci v Jedovnicích, jenže nastal problém s ubytováním a my museli narychlo sehnat náhradní místo. Dostali jsme tip na jeden autokempink ve Vrbně pod Pradědem. A tip to byl opravdu dobrý. Autokempink Dolina se nachází v krásném prostředí Jeseníků, a když i domluva v kempu dopadla na výbornou, bylo rozhodnuto.

Již dva dny před srazem přijížděli první účastníci, aby se stihli seznámit s okolím a poznat krásy Jeseníků. Další dorazili během čtvrtka a zbytek v pátek ráno. A právě na pátek byla připravena první společná akce, a to spanilá jízda do Holčovic. Tam jsme navštívili Africké muzeum Safari, kde na nás již čekali průvodci muzea, kteří si nás rozdělili na dvě skupiny. První skupina šla na prohlídku vycpaných zvířat a druhá na prohlídku živých zvířat k ohradám. Po návštěvě areálu muzea jsme hromadně odjeli k místní rozhledně. Bylo slunečné počasí, a tak byl pěkný výhled na všechny světové strany. Po prohlídce rozhledny jsme se společně vydali v koloně zpět do Vrbna pod Pradědem. V zámecké restauraci jsme si dali společný oběd. Potom byl volný program. Někteří z nás se jeli podívat do Karlovy Studánky. Mezi tím se v kempu otevřela restaurace, kde jsme narazili hned dvě bečky s pivem a kofolou. Během té doby přijížděli do kempu další účastníci. Večer se v restauraci, ale i u ohně probíraly zážitky všeho druhu, a to až do pozdních nočních hodin.

obrazek

Ráno jsme se probudili do pěkného letního dne. Ještě stále přijížděli další účastníci. Poté se auta řadila na louce, mezi nimi i pár automobilů ze spolku historických vozidel z Bruntálu. Půl hodiny před polednem se začaly vydávat obědy. Musíme pochválit personál restaurace za rychlý výdej všech jídel, zbyl dokonce čas i na odpočinek. Za pět minut jedna nastartoval Jára svého oře a připravil ho jako vedoucí vozidlo naší kolony. Za něj jsme se seřadili i my ostatní. Úderem jedné hodiny všechny vozy vyjely na další spanilou jízdu, tentokrát do muzea hornictví ve Zlatých Horách. Zde z důvodu velkého počtu lidí probíhala prohlídka bez průvodce. A tak si mohl každý sám v klidu projít muzeum. Po prohlídce jsme se okolo třetí hodiny vydali nazpět do kempu. V pět hodin přišlo na řadu vyhlašování výsledků. Tento rok se soutěžilo o "Nej Moskvič 407". Výsledky byly těsné, všechny Moskviče dostaly hodně hlasů. Pohár a cenu za první místo vyhrál Miloš Polívka. Po předání věcných cen přišlo na řadu ocenění pro zasloužilé "Moskvičáře". Tento rok jsme vybrali všechny, kteří pořádají srazy Moskvičů. Ocenění si převzali Josef Hensl a Josef Hořák za pořádání Jarních jízd v Praze a Jiří Reitmaier za pořádání Pardubických srazů. Úplně poslední cena putovala do rukou Svatoplukovi Matyškovi, který nám pomohl vybrat skvělý kemp, zařídit prohlídky muzeí a mnoho dalšího. Po rozdání všech cen následovala sladká tečka na závěr, a tou byly dorty z cukrárny Alfredo od paní Vondrové. Během pojídání dobrot přišel poslední bod programu, a tím byla Členská porada. Během ní Jára všechny seznámil o stavu financí klubu, o plánovaném místě dalšího srazu, a také došlo na volbu staronového vedení klubu. Poslední tečkou za letošním srazem byl společný přípitek. Večer byla volná zábava, všichni jsme se sešli u ohniště, kde vládla příjemná atmosféra až dlouho do noci. Nedělní ráno bylo opět příjemné, ale už ne tak veselé, neboť začalo loučení a odjezdy domů. Moskvič klub ČR tímto děkuje všem za účast na sraze a tím i za reprezentaci značky Moskvič. Taktéž bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám pomohli při organizaci celé akce ( Dušan, Markétka, Irena a Zuzka ). Bez nich bychom to sami nezvládli.

Vítězové jednotlivých soutěží:

Nej Moskvič 407 - 1.místo: Miloš Polívka - 62 bodů, 2.místo: Jaroslav Dlouhý - 61 bodů, 3.místo: Josef Hořák - 57 bodů
zasloužilý Moskvičáři: Josef Hensl, Josef Hořák, Jiří Reitmaier

Fotky z akce zde
autory fotek jsou manželé Lukášovi, Dana, Aleš a Ivoš


© 2010 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz