Svaťova garáž

Jak jsem koupil Moskvič 407 z roku 1959

Můj první Moskvič byl 2140 ke kterému jsem přišel tak že mi chlápek dlužil peníze a nabídl mi jestli nechci Moskviče a já souhlasil. Když se to kamarád dozvěděl tak mi říká, proč jsem nekoupil raději staršího, že ve vedlejší vesnici stojí nějaký kulatý Moskvič, a že přesně neví o jaký typ se jedná. Popsal mi kde ho najdu a tak jsem s kamarádem vyrazily do dva kilometry vzdálené vesnice podívat se na ono záhadné auto značky Moskvič.

Moskvič 407foto Moskvič 407

Našli jsme dům i majitele a hned začalo vyjednávání ohledně případného odkupu vozu který jsem nikdy neviděl. Pán se napřed ostýchal, ale po chvíli souhlasil alespoň s prohlídkou. Vzal nás tedy na zahradu, kde jsme se prodíraly asi sto metrů po pás v mokré trávě a už z dálky na mě vykukovali krásné oblé linie střechy onoho vozu. Když jsme dorazily na místo a začali ušlapávat trávu kolem auta a objevili se ty krásné oblé linie Moskviče 407 byla to láska na první pohled. Bylo rozhodnuto, to auto musím mít. Okamžitě jsem začal kolik za auto chce peněz. Povídá není na prodej, že to má památku po tátovi. Byl jsem neodbytný okamžitě tahám z kapsy peněženku a ptám se kolik? Opravíš ho? Samozřejmě a jednou vás v tom svezu. Auto už tu stojí 30let tak mi dej 2000Kč a jeďte. Tak jsme nafoukali kola zapřáhli tažnou tyč a na první pokus vyrvali moji 407 ze spárů přírody.

Moskvič 407foto Moskvič 407foto Moskvič 407

Když jsme dojeli domů začala pořádná prohlídka co jsem vlastně koupil. Pod tvrdou skořápkou se skrývá měkký oříšek jenže v mém případě to byl pravý opak. Pod měkkou skořápkou se skrýval tvrdý ořech. No a co dokáže udělat za 30let matka příroda a co dokážou udělat moje šikovné české ručičky na to se podívejte ve velké fotogalerii, kde je zachycena renovace celého vozu.

Fotoalbum z renovace vozu ZDE

Moskvič 407foto Moskvič 407foto Moskvič 407

 


© 2009 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz