Moskvič 3

( 2022 - současnost )

Rusko po dvacetileté přestávce obnovilo výrobu automobilů Moskvič, známé ze sovětské éry. Vyrábí se v bývalém závodě francouzské automobilky Renault v Moskvě. Nový Moskvič bude využívat designové, inženýrské a výrobní platformy čínské automobilky JAC. S největší pravděpodobností jde o přímý klon modelu JAC JS4.

Moskvič 3

Model s označením Moskvič 3 je kompaktní městský crossover. Moderně vyhlížející příď schovává světlomety v tmavé masce. Záď opticky rozšiřují spojené svítilny. Uvnitř je dominantní displej uprostřed palubní desky. Seznam bezpečnostních a komfortních systémů nového Moskviče zahrnuje systém nouzového volání, systém ESC, klimatizaci, tempomat, kontrolu trakce, přední airbagy, hlavové airbagy a zadní kameru.

Benzínová verze crossoveru byla pojmenována Moskvič 3 a elektrická modifikace Moskvič 3e. Benzinové motory mohou být dva, prvním je atmosférický agregát o objemu 1,6 litru, druhým je přeplňovaný čtyřválec, o objemu
1,5 litru. Výkon motoru 109, respektive 136 koní. Oba motory běží na benzín AI-92. V tandemu jsou jednotky nabízeny k instalaci šestistupňové manuální převodovky a přeplňovaný motor lze stále spárovat s převodovkou Push CVT. Moskvič nabízí také variantu automatické převodovky. Bez ohledu na zvolenou verzi nového vozu bude pohon pouze předních kol. Kapacita baterie elektrické modifikace je 180 Ah, rezerva chodu je 410 km. Rozměry obou modifikací jsou stejné, délka je 4410 mm, šířka 1800 mm, výška 1660 mm a rozvor 2620 mm.

Fotogalerie vozu:

Moskvič 3  Moskvič 3  Moskvič 3  Moskvič 3  Moskvič 3  Moskvič 3
Moskvič 3  Moskvič 3  Moskvič 3  Moskvič 3  Moskvič 3  Moskvič 3


© 2010 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz